Įmonės finansinė analizė – kiekvienai įmonei reikalingas procesas. Finansinė analizė padeda tinkamai įvertinti informaciją, susijusią su įmonės veikla ir jos lėšomis. Įmonės veiklos finansinės analizės dėka galima nustatyti įmonės pelningumą ir jos plėtros ar pokyčių galimybes, priimti geriausius įmonei naudingus valdymo sprendimus.

Bendrovės ar įmonės finansinės analizės įvertinimas ir kitos buhalterinės apskaitos paslaugos, pavyzdžiui, buhalterinė apskaita, apleistos buhalterinės apskaitos tvarkymas, yra glaudžiai susiję. Tvarkinga buhalterinė apskaita būtina tam, kad būtų atlikta įmonės veiklos finansinė analizė ir pagaliau – finansinės analizės įvertinimas.

Įmonės finansinės analizės įvertinimas naudingas:

  • įmonės vadovams ir darbuotojams, besidomintiems įmonės veiklos perspektyvomis, jos pelningumu, veiklos efektyvumu ir strategija;
  • investuotojams, kuriems reikia informacijos, leidžiančios nuspręsti, ką daryti su įmonės akcijomis – pirkti, parduoti ar jas laikyti. Įmonės veiklos finansinės analizės įvertinimas naudingas investuotojams, besidomintiems įmonės pelno dydžiu, likvidumu ir veiklos perspektyvomis, taip pat galimybe mokėti dividendus;
  • kreditoriams (tiekėjams, bankams ir pan.), norintiems žinoti, ar laiku bus grąžintos paskolos ir sumokėtos palūkanos. Kreditorius domina būsimi įmonės pinigų srautai, jų stabilumas ir patikimumas, taip pat kapitalo struktūra (vertikali ir horizontali įmonės veiklos analizė), pagal kurią jie galėtų įvertinti savo paskolų riziką ir įmonės atsiskaitymo galimybes.

Įmonės finansinė analizė yra būtina įmonės finansiniam stabilumui, veiklos efektyvumui įvertinti, normatyvinei finansinių rodiklių sistemai suformuoti. Finansinė analizė leidžia įvertinti lėšų panaudojimo efektyvumą, jei patiriami nuostoliai – tinkamai perskirstyti lėšas ir pan.

Finansinės veiklos įvertinimas yra naudingas tiek įmonės vadovams, tiek jos darbuotojams, taip pat investuotojams ir kreditoriams. Dirbame visoje Lietuvoje, todėl, jei reikia, įmonės dokumentus galime pasiimti iš Jūsų įmonės buveinės.