Mažoji bendrija (MB) yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad nariai savo turtu neatsako už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Ypač populiarus pasirinkimas mūsų šalyje. Mb buhalterija gali būti tvarkoma profesionalaus buhalterio, mažosios bendrijos nario arba buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas teikianti įmonės. Visgi tikrai netrūksta priežasčių, kodėl mb buhalterinė apskaita turėtų būti patikėta įmonei. 

Visų pirma dėmesį verta atkreipti, kad tai kokią apimtį sudarys mb buhalterija, priklauso nuo daugyės įvairių faktorių – darbuotojų skaičiaus, trumpalaikio ar ilgalaikio turto ir t.t. Taigi, jei apimtis yra didelė, mb buhalterijos tvarkymas, reikalauja daug įvairių išteklių ir tai dažniausiai nereiškia, kad vienas buhalteris nebus pajėgus susitvarkyti su jo laukiančio darbo krūviu, tačiau išlaidos, kurias tektų skirti daugiau nei vieno buhalterio darbo vietų įkūrimui, jų administravimui, būtų nemažos. Taigi, dažnu atveju, patikėti MB buhalterijos tvarkymą įmonei yra tiesiog pigiau, nei įdarbinti kelis ar daugiau buhalterių. Žinoma, galimas ir kitas variantas – MB buhalteriją tvarkyti gali ir jos narys. Tačiau nereikia pamiršti tam tikrų niuansų: ant šio asmens pečių ir taip krenta daug įvairių pareigų, todėl dienotvarkė neretai būna toki užimta, kad joje sunku surasti vietos ir buhalterinės apskaitos vedimui. Dar daugiau, nereikia pamiršti, kad MB buhalteriją tvarkyti norintis asmuo, priešingai nei IV vykdytojas, turi ne tik žinoti, kaip vesti MB apskaitą, bet privalo turėti buhalterinės apskaitos išsilavinimą, kuris įgyjamas mokymo įstaigose arba buhalterinės apskaitos kursuose. Tai reikalauja laiko, energijos, pasiruošimo, tad ne kiekvienas yra l linkęs skirti riekiamų išteklių šio išsilavinimo gavimui. Na, ir, žinoma, taip pat svarbus laiko klausimas – nusprendę kreiptis į buhalterinių paslaugų įmonę būsite tikri, kad paslaugos bus suteiktos  finansinės ataskaitos paruošiamos laiku.

MB buhalterija

MB buhalterija internetu

Internetas gerokai pakeitė ne tik fizinių žmonių gyvenimą, bet ir įvairių verslo subjektų, įskaitant ir MB gyvavimą. Šiandien, pasirinkus tinkamus sprendimus, interneto suteikiamos galimybės užtikrina paprastesnį, greitesnį bei efektyvesnį verslo valdymą. MB buhalterinė apskaita bei jos tvarkymas taip pat nėra išimtis. Verta pastebėti, kad MB buhalterija gali būti tvarkoma internetu ir tai yra puikus būdas taupyti laiką bei pinigus.

Kokia MB apskaitos kaina?

Kokia bus MB apskaita kaina, priklausys nuo jos apimties, t.y., kiek yra darbuotojų, trumpalaikio ar ilgalaikio turto ir t.t. Taigi, kiekvienas atvejis individualus. Tad, jei jus domina mažosios bendrijos buhalterija ir jos tvarkymo paslaugų kaina, tiesiog kreipkitės į mus – įvertinsime jūsų poreikius bei pateiksime puikų kainos pasiūlymą. 

Mažosios bendrijos buhalterija, patikint jos tvarkymą profesionalų įmonei, rezultatas, garantuojanti skaidrumą, sklandumą, laiku parengtas finansines ataskaitas, ir, žinoma, galimybę sutaupyti labai daug laiko.