UAB –  ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo, kurio akcininkai savo asmeniniu turtu neatsako už UAB nevykdomas ar neįvykdytas prievoles bei įsipareigojimus, yra ypač populiari verslo forma mūsų šalyje. Dauguma žmonių, siekiančių gaminti tam tikrus gaminius ar teikti paslaugas bei gauti ekonominės naudos, steigia UAB. Tam, kad šis verslo darinys gyvuotų skaidriai bei sklandžiai, būtinas ir UAB apskaitos tvarkymas pagal šiam procesui taikomus reglamentus. Tam, kad taip ir būtų, UAB buhalterija turi būti apskaitoma profesionalaus buhalterio arba buhalterinės paslaugas teikiančios įmonės. 

UAB buhalterinės apskaitos tvarkymas

Verta pastebėti, kad UAB buhalterinės apskaitos tvarkymas kai kuriais atvejais gali būti ypač sudėtingas bei pareikalauti labai daug laiko. UAB buhalterinės apskaitos apimtys bei jos tvarkymas gali priklausyti nuo daugybės įvairių veiksmų: nuo įmonės vykdomos veiklos; nuo darbuotojų skaičiaus; nuo tiekėjų skaičiaus. Svarbu ir tai, kiek ir kokio trumpalaikio bei ilgalaikio turto turi įmonė; kokie yra jos finansinės įsipareigojimai; kokie ateities planai; kokios plėtros galimybės ir pan. Taigi, apibendrinant belieka tik pastebėti, kad net ir labai mažos bei jaunos įmonės buhalterijos apimtis gali būti labai didelė. Taigi, sprendimas klausimą, kam bus aptikėtas UAB buhalterinės apskaitos tvarkymas – profesionaliam buhalteriui ar tokio pobūdžio paslaugas tiekiančiai įmonei, reikia labai gerai viską pagalvoti, atsakingai įvertinti įvairias detales. 

Kai UAB buhalterijos apimtys yra ypač didelės, nelieka jokių klausimų, kodėl tokio pobūdžio paslaugas teikianti įmonė, yra geresnis pasirinkimas. Kai UAB buhalterinės apskaitos apimtis yra ypač didelės, vienas profesionalus buhalteris nėra pajėgus susitvarkyti  jo laukiančiu darbo krūviu, tad įmonės vadovybei nelieka nieko kito, kaip tik įdarbinti daugiau nei vieną asmenį šiai pareigybei užimti. Iš pirmo žvilgsnio, toks pasirinkimas atrodo puikus, kadangi galima būti tikriems, kad įmonės buhalterija bus vedama ir reikiamos ataskaitos bei dokumentai pateikiami laikui. Tačiau taip pat neriekia pamiršti, kad kelių darbuotojų įdarbinimas gali tapti ne tokia jau ir menka našta įmonei: juk laukia ne tik išlaidos, skirtos darbo užmokesčiui, bet ir darbo vietų įrengimas, o taip pat – tam tikro dydžio pinigų sumas teks skirti darbuotojų tobulinimui, motyvacinei sistemai palaikyti ir t.t. Taigi, rezultatas dažnu atveju yra ne toks jau ir džiuginantis – bendros išlaidos būna tokios, kad samdyti UAB buhalterinės paslaugas teikiančią įmonę, dažniausiai yra pigiau nei sukurti bei išlaikyti kelias darbo vietas buhalteriams.

Tačiau taip pat svarbu pabrėžti, kad tikrai netrūksta priežasčių, kodėl UAB buhalterinė apskaita, net ir tuo atveju, jei jos apimtis nėra didelė, vis tiek turėtų būti patikėta įmonei. Jei įmonė, kuriai reikalingos buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugos, dar tik pradėjo savo veiklą arba gauna nedaug pelno, tai dažniausiai jos vadovybė negali skirti daug išlaidų įvairių procesų, įskaitant ir buhalterinė apskaitos, tvarkymui bei administravimui. Taigi, pirkti šias paslaugas ir įmonės, dažnu atveju yra tiesiog patogiau, pigiau ir greičiau. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu nepamiršti, kad bet kuriuo atveju svarbus yra ir laiko veiksnys: jei už buhalterinės apskaitos tvarkymą bus atsakingas tik vienas profesionalaus buhalteris, ja susirgus, teks ieškoti jį galinčio pakeisti žmogaus. Na, o nusprendus kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, galima būti tikriems, kad paslaugos bus suteiktos bei reikiamos ataskaitos pateiktos laiku.

UAB buhalterija

Kokia UAB buhalterijos tvarkymo kaina?

Buhalterinės apskaitos tvarkymas kaina – individuali, priklausanti nuo apimties (darbuotojų skaičiaus, trumpalaikio bei ilgalaikio turto, plėtros planų ir pan.). Kreipkitės į mus jau dabar, jei domina buhalterija verslui – įvertinsime jūsų UAB poreikius ir pateiksime geriausią kainos pasiūlymą.