Viešoji įstaiga (VšĮ) yra pelno nesiekiantis ribotos atsakomybės viešasis juridinis asmuo, o jo tikslas – viešųjų interesų tenkinimas vykdant visuomenei naudingą veiklą. Ją gali steigti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, o jų skaičius yra neribojamas. Nors pasirinkus šią formą, laukia daug įvairių privalumų, verta pastebėti, kad viešosios įstaigos apskaita yra tai, ko išvengti nepavyks ir tai, kas turi būti vedama atsižvelgiant į tam tikrus teisės reglamentus. Taigi, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl VšĮ apskaitos tvarkymas turėtų būti patikėtas profesionalams:

• puikiai išmanomi šį apskaitos ypatumai 

VšĮ buhalterijos tvarkymas yra šiek tiek sudėtingesnis nei tarkime individualios veiklos ar individualios įmonės, ir reikalauja daugiau išmanymo. Taigi, pasirinkus profesionalų paslaugas, bus užtikrintas kokybiškas procesas. Bus užtikrinta, kad bus laikomasi bendrųjų buhalterinės apskaitos principų taikymo, kurių ir reikalauja Všį buhalterijos apskaitos tvarkymas;

• užtikrinama, kas visos finansinės ataskaitos bus pateiktos ir mokesčiai bus sumokėti laiku;

Kaip ir nusprendus steigti bet kurį kitą verslo objektą, taip pat ir viešosios įstaigos apskaita yra neatsiejama nuo būtinybės parengti finansines ataskaitas ir mokėti tam tikrus mokesčius. Taigi, nusprendus pasirinkti profesionalias VšĮ apskaitos tvarkymo paslaugas, būsite tikri, kad visos ataskaitos ir mokesčiai bus sumokėti laiku;

Viešosios įstaigos apskaita

• sutaupoma daug laiko;

VšĮ apskaitos tvarkymas, visų būtinų finansinių ataskaitų ir jų rinkinių rengimas bei mokesčių mokėjimas, reikalauja labai daug laiko. Belieka tik pridurti, kad nusprendus pasirinkti profesionalų paslaugas, už VšĮ vykstančius procesus atsakingi asmenys sutaupys labai daug laiko, nes ant jų pečių nebekris rūpesčiai susiję su buhalterinės apskaitos tvarkymu, tad daugiau dėmesio bus galima skirti kitiems svarbiems procesams. 

Taigi, apibendrinant belieka tik pridurti, kad tikrai netrūksta priežasčių kodėl kiekvienas, kuris yra atsakingas bus VšĮ vykstančius procesus, buhalterinės apskaitos tvarkymą turėtų patikėti profesionalams: būsite tikri, kad bus išmanomi VšĮ apskaitos ypatumai ir, kad buhalterinės apskaitos procesai bus tvarkomi tiksliai, užtikrinant aukščiausią kokybę; būsite tikri, kad būtinos finansinės ataskaitos bei jų rinkiniai bus pateikti ir mokesčiai sumokėti laiku, na, ir, žinoma, taip pat pavyks sutaupyti ir labai daug laiko, kurį bus galima skirti kitiems procesams. 

Tai, kiek kainuos šis paslauga, priklausys nuo VšĮ buhalterinės apskaitos apimties. Tačiau verta pastebėti, kad bet kokiu atveju, VšĮ buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina neturėtų būti vertinama kaip išlaidos, o kaip investicija, kuri užtikrins skaidrumą, vedant VšĮ buhalteriją, terminų laikymąsi, ruošiant ataskaitas ir mokant mokesčius, o taip pat – liks daugiau laiko kitų svarbių procesų priežiūrai.