Jei yra įregistruotas ūkis, kuris planuoja gauti valstybės paramą arba ją jau gauna, tai  būtina vesti ir buhalterinę apskaitą. Ūkininkų buhalterinė apskaita gali būti tvarkoma dviem būdais: suprastintai arba naudojant dvejybinę sistemą, o kuris būdas bus pasirinktas, priklausys nuo tokių faktorių, kaip ūkio dydis, PVM mokėtojo statusas, bei reikalavimai, kurie keliami ūkininkams gavusiems arba pretenduojantiems gauti ES paramą. Ūkininko buhalterinė apskaita gali būti vedama ir paties asmens, kurio vardu ir yra įregistruotas ūkis. Vis, dėlto, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl ūkininkų buhalterija bei jos tvarkymas, turėtų būti patikėtas profesionalams:

• Apskaitos vedimas, atitinkantis visus reikalavimus

Kaip ir bet kurio kito objekto, gaunančio pelną ar paramą, buhalterinė apskaita, taip ir ūkininkų buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma atsižvelgiant į numatytus teisės aktus. Vis dėlto, ne kiekvieną ūkinę veiklą vykdantis asmuo turi puikias žinias šiose srityje. Na, o teisės aktų neišmanymas, gali lemti įvairius rūpesčius, nesklandumus bei klaidas, tvarkant buhalterinę apskaitą. Taigi, pasirinkę profesionalų siūlomus sprendimus, būsite tikri, kad jūsų kaip ūkininko buhalterinė apskaita bus vedama skaidriai, tikslai ir kokybiškai, paisant jai keliamų nurodymų. 

• Finansinių dokumentų, ataskaitų ruošimas paisant terminų

Dėl daugybės įvairių priežasčių – laiko stokos arba žinių trūkumo, neretai nutinka taip, kad finansiniai dokumentai ar ataskaitos, nespėjami paruošti laiku. Nusprendę pasirinkti profesionalų paslaugas, galėsite būti tikri, kad visi reikiami dokumentai bus parengti laiku, o jūs išvengsite įvairių rūpesčių ir nesklandumų.

Ūkininko buhalterinė apskaita

• Taupomas laikas

Na, ir, žinoma, nereikia pamiršti, kad asmens, kurio vardu yra įregistruotas ūkis, krenta ir didelė atsakomybė, būtina atlikti daug įvairių užduočių. Na, o tai pareikalauja iš tiesų daug laiko. Tad, jei ūkininko ūkio apskaita ir jos tvarkymas bus patikėtas profesionalams, ūkio savininkas turės daugiau laiko kitų užduočių atlikimui. 

Siekiant atsakyti į klausimą, kokia yra ūkininkų buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugos kaina, verta pastebėti, kad ji gali skirtis ir priklausyti ir nuo tam tikrų veiksnių, pavyzdžiui, ūkio dydžio ar apskaitos principo. Vis dėlto, taip pat verta pastebėti, kad pinigų suma, kuri bus skirta šioms paslaugoms apmokėti, tikrai neturėtų būti vertinama kaip išlaidos. Tai – išmintinga investicija visiems, kurie siekia užtikrinti skaidrų, tikslų bei kokybišką savo ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymą, finansinių dokumentų pateikimą laiku, o taip pat – nori taupyti savo laiką bei daugiau dėmesio skirti kitoms, su ūkio valdymu ir administravimu susijusioms užduotims. 

Taigi, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl ūkininkų buhalterija turėtų būti patikėta profesionalams: bus užtikrinti kokybiški bei skaidrūs, laiku atlikti visi su apskaita susiję procesai, o ūkio savininkas turės daugiau laisvo laiko.